E-Twinning

Žáci naší školy ze tříd Kvarta, Kvinta, Sexta, G1 a G2 se zapojili do mezinárodního projektu v rámci E-Twinningové spolupráce mezi školami. Naší partnerskou školou byla střední škola z města Gaziantep v Turecku. Projektová spolupráce spočívala v navázání partnerství mezi žáky a výměnou dopisů na daná témata. Témata zahrnovala okruhy jako představení se, popis zájmů a zálib, popis místa bydliště a zajímavých míst v České republice, která stojí za návštěvu. Dále jsme popisovali typickou českou kuchyni a recepty na klasická česká jídla. Žáci si mohli dokonce vyzkoušet připravit turecká jídla dle jejich receptů. Navíc, žáci seznámili turecké kamarády s hlavními svátky v České republice. Přiblížili tradiční české zvyky a způsoby oslavy vánočních či velikonočních svátků. V neposlední řadě žáci představili významné osobnosti z České republiky, ať již ze sportovní, herecké, politické či umělecké branže.
Z dopisů byl nakonec vytvořen mezinárodní časopis s názvem „A Thin International Magazine“, který je k dispozici k nahlédnutí zde.
Děkuji všem žákům za účast na projektu a za bezvadnou spolupráci.

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava