Mezi oceněnými žáky Zlínského kraje Lukáš Fojtík

Ocenění žáků Zlínského kraje je určeno žákům středních škol, žákům 2. stupně základních škol a žákům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří dosáhli mimořádných úspěchů v mimoškolní činnosti. Celkem 12 talentovaným mladým lidem ocenění předali hejtman Radim Holiš, statutární náměstkyně Hana Ančincová a radní Zuzana Fišerová.

Lukáš Fojtík, Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola Slavičín, 3. ročník – Po osmi měsících příprav a tréninku se úspěšně probojoval kvalifikací až do finále soutěže o mistra ČR v CNC frézování, kterou pořádá nezisková organizace Skills Czech Republic, z. ú. podle mezinárodního vzorového zadání soutěží WordSkills. Náročnost soutěže je vysoká. Kandidáti na mistrovský titul musí přečíst technický výkres, zadanou součást naprogramovat, zvolit správný technologický postup, vybrat a nastavit nástroje, naučit se ovládat a nastavit stroj. Naprogramováním dvou součástek v systému SolidCAM se tak ve finále umístil na skvělém 4. místě.

Odkaz na celý článek zveřejněný na portálu Zkola.

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava