Perfektní výkon na mistrovství ČR ve frézování

Náš žák Lukáš Fojtík studující obor mechanik seřizovač (3. ročník) se po osmi měsících příprav a tréninku úspěšně probojoval kvalifikací až do FINÁLE soutěže o mistra ČR ve frézování, které probíhalo v prostorách DMG Mori v Brně. Finále proběhlo dne 22. – 25. 11. 2021 a organizovala ji Skills Czech republic za podpory mnoha dalších sponzorů. Soutěž nebyla pouze pro žáky SŠ, ale i pro pracující frézaře a studenty VŠ do 23 let. Úroveň soutěže byla velmi vysoká, soutěžící měli za úkol naprogramovat dvě součástky v systému SolidCAM a následně vyrobit na CNC stroji CMX 50 U. Lukáš si úspěšně poradil s oběmi dílcemi a v celkovém pořadí skončil na krásném 4. místě.
Velké poděkování patří firmě PGI Morava, která Lukáše připravila v kvalifikačním kole a byla jeho patronem a sponzorem v soutěži.
Naši strojaři se neztratí i na tak významných soutěžích.

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava