Soutěž Mistr ČR v CNC frézování 2023

Soutěž Mistr ČR v CNC frézování 2023 je událostí, která září v kalendáři technických soutěží. Každý rok přináší do popředí nejlepší talentované frézaře, kteří ukazují své dovednosti a soutěží o prestižní titul Mistra České republiky. Jedním z nadšených soutěžících, kteří se letos chystají na tuto náročnou výzvu, je Václav Urbaník, žák čtvrtého ročníku oboru mechanik seřizovač.


Václav Urbaník ve své přípravě získal nepostradatelnou pomoc a podporu od firmy TRYON s.r.o., nástrojářské společnosti sídlící v Brumově-Bylnici.
Společnost TRYON s.r.o. má dlouholetou historii v oblasti nástrojářství a technických řešení, což poskytuje pevný základ pro Václavovu přípravu na soutěž.
Václav Urbaník měl za úkol vyrobit dílec podle kvalifikačního zadání na CNC stroji, což bylo součástí jeho přípravy na soutěž. Tuto součást následně obhajoval na Veletrhu Obrábění 2023 ve Velkém Meziříčí dne 15. září 2023. Jeho obhajoba zahrnovala technologický postup výroby dílce, logické úkoly a technickou angličtinu.
Moc nás těší, že Václav Urbaník a firma TRYON s.r.o. jsou příkladem, jakým způsobem se může vzdělávání a průmysl vzájemně podporovat a přispívat k rozvoji technických dovedností v našem kraji.

Je to tady – další velký úspěch našich strojařů!
Václav Urbaník se dostal do finále třetího ročníku soutěže o mistra republiky v CNC frézování, které se bude konat ve dnech 8. – 9. listopadu 2023 v DMG MORI Czech v Brně! 🏆🥇

Václav se tak stává již třetím zástupcem naší školy, který se dostal do finálové pětky.

Před Václavem ale ještě stojí několik důležitých kroků. Aby se co nejlépe připravil na finále, čeká ho školení SOLIDCAM, technologické školení DORMER PRAMET ve výrobním závodě v Šumperku a také školení programování, obsluhy stroje a technologie v DMG MORI Czech.

Jsme moc rádi, že máme tak šikovné žáky jako je Václav. Jeho úspěch i úspěchy jeho předchůdců Lukáše Fojtíka a Martina Talaše jsou důkazem toho, že pevné odhodlání, tvrdá práce a řádné vzdělání jsou klíčem k dosažení velkých cílů. 🎓💡

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava