Skialp do škol

Ve středu 22. 11. 2023 jsme přivítali ve škole vzácnou návštěvu – olympionika, bývalého vrcholového biatlonistu Ondřeje Moravce a instruktora skialpinismu Jiřího Světlíka na GJP a SOŠ Slavičín. Oba sportovci přiblížili žákům skialpinismus formou přednášky s videoprojekcí a především praktickými ukázkami základního technického vybavení, poukázali na rizika, ale i krásy tohoto sportu, bezpečnost a pravidla pohybu ve volném terénu na horách v zimním období.

Tato přednáška byla první částí projektu „Skialp do škol“, který je realizován zejména díky podpoře Zlínského kraje. Další částí je proškolení instruktorů-pedagogů z naší školy a finále bude při lyžařském výcvikovém kurzu s praktickými ukázkami skialpinismu přímo v terénu pro účastníky lyžařského výcviku z řad žáků prvních ročníků naší školy.

Přednáška byla velmi poutavá nejen pro žáky, ale i pedagogy, děkujeme za možnost realizace a těšíme se na lyžařský výcvik. Troufáme si tvrdit, že Ondřej Moravec i Jiří Světlík svým profesionálním výkladem zaujali všechny účastníky na střední odborné škole i na gymnáziu.

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava