Školní expedice do Rumunských Karpat

Druhý ročník expedice do Rumunska jsme započali 23. 6. a tentokrát jsme měli před sebou rovnou dvě pohoří – skalnatý Parâng, připomínající slovenské Tatry a Șureanu, kde najdeme klidné, travnaté hřebeny s rozsáhlými pastvinami a salašemi.
Hned první den jsme vystoupali i přes deštivé počasí na nejvyšší horu pohoří Parâng – Parângul Mare s výškou 2519 m.n.m. První dva dny nám sice pršelo, ale nás to neodradilo pohoří překročit a vstoupit do pohoří Șureanu, kde se ukazovalo to pravé Rumunsko – travnaté, zaoblené vrcholy, kde bačové pásli ovce. Poslední den jsme stihli ještě navštívit svatyní v Sarmizegetuse, bývalé opevněné hradiště a centrum Dácké civilizace. Expedici jsme zakončili 28. 6., kde jinde, než v Temešváru, který si mnozí z nás minulý rok velmi oblíbili.
V Rumunsku jsme tento rok byli o den víc, ale i přesto si myslím, že o to víc, jsme si to tento rok užili a určitě bylo co k vidění.

Tobiáš Maštalíř, sexta

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava