Sportovně-turistický kurz

Ve dnech 14. 9. – 18. 9. 2020 proběhl Sportovně turistický kurz GJP a SOŠ Slavičín.

Kurzu se zúčastnilo celkem 26 žáků 3. ročníků a pedagogický dozor  Ing. Michal Horalík (zdravotník), Řehák Štěpán (instruktor) a Ing. Jiří Váňa (vedoucí kurzu ).

Odjezd dne 14. 9. 2020 byl vlakem Českých drah z Valašských Klobouk v 9.06 hod s přestupem na linkový autobus ČSAD ve Vsetíně, příjezd do rekreační oblasti Velké Karlovice na Podťaté ve 12.20 hod a dále přesun pěší na horskou chatu Bačkárka. Po ubytování probíhala činnost dle programu, tj. odpoledne turistická vycházka na Sedlo Gežov, Velký Javorník a  zpět.
V úterý 15. 9. 2020 proběhl náročný celodenní výšlap na Stratenec, Malý Javorník, Portáš a zpět. Ve středu 16. 9. 2020 byla dopolední turistická vycházka spojená s poznávací cestou do Nového Hrozenkova, odpoledne probíhaly sportovní aktivity – turnaj v malé kopané.
Ve čtvrtek 17. 9. 2020 proběhla dopoledne turistická vycházka přes Butorky, Javornícku studničku, Hričovec a zpět. Odpoledne probíhaly sportovní aktivity – turnaj v nohejbale.
V pátek 18. 9. 2020 proběhl úklid, sbalení věcí, přesun pěší do podťatého a odjezd v 9.46 autobusem ČSAD do Vsetína a dále s přestupem na Vlak Českých drah do Valašských Klobouk, kde byl stanoven rozchod žáků.

Strava byla zajištěna formou plné penze, začátek v pondělí obědem a konec v pátek snídaní, ubytování v horské chatě Bačkárka ve 2 – 4 lůžkových pokojích a apartmánech.  Po celou dobu trvání akce studenti využívali volně přístupné stolní společenské hry, biliár, venkovní dětské hřiště a víceúčelové hřiště u chaty Hájenka.

Více fotografií ve fotogalerii 🙂

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava