Zářijové aktivity ve škole

Zářijové aktivity školy probíhaly ve znamení adaptačních kurzů žáků všech 1. ročníků a taktéž se podařilo opět zrealizovat poznávací exkurzi do Prahy pro žáky maturitních tříd oktávy a G-4.Adaptační pobyt tříd primy a G-1
Ve dnech 6. – 7. 9. 2021 se nové třídy G1 a prima společně se svými třídními učitelkami a školní psycholožkou zúčastnily seznamovacího pobytu v krásném prostředí rekreačního střediska Eurocamping v Bojkovicích.

Adaptační pobyt tříd IT-1, MS-1
Ve dnech 9. – 10. září 2021 se konal adaptační pobyt pro žáky prvního ročníku oborů Informační technologie a Mechanik seřizovač. Akce se uskutečnila v rekreačním středisku Královec ve Valašských Kloboukách. Za krásného slunečného počasí uprostřed přírody v blízkém okolí střediska absolvovali žáci řadu aktivit zaměřených zejména na navázání přátelských vztahů, stmelení třídního kolektivu a vytvoření důvěry nejen mezi spolužáky, ale i mezi žáky a třídním učitelem.

Poznávací exkurze maturitních tříd oktávy a G-4
V druhém zářijovém týdnu se uskutečnila exkurze maturitních tříd do Prahy. Během exkurze žáci tříd oktávy a G-4 navštívili známé památky a místa Prahy. Zavítali také do Národního muzea, kde zhlédli několik zajímavých expozic. Jejich pozornosti neuniklo ani Technické muzeum se svými „zázraky“. Díky této exkurzi mohli studenti posledního ročníku nasát jedinečnost a neopakovatelnost naší krásné Prahy.

Adaptační pobyt tříd AEI-1 a EIO-2
Ve dnech 15. – 17. září 2021 absolvovali žáci prvního a druhého ročníku učebních oborů adaptační pobyt, který se uskutečnil v rámci programu „Spolu po COVIDu“ v rekreačním středisku Královec ve Valašských Kloboukách. Žáci opět absolvovali aktivity zaměřených zejména na navázání přátelských vztahů, stmelení třídního kolektivu a vytvoření důvěry nejen mezi spolužáky, ale i mezi žáky a třídním učitelem.
Realizace programu Spolu po COVIDu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava