Jarní aktivity ve škole

Jako každý rok bylo na konci února uspořádáno školní kolo Konverzační soutěže v AJ. Soutěž proběhla v souladu s pokyny pro okresní kola Konverzačních soutěží v AJ v kategorii IIIC. Studenti postupně absolvovali testy, které prověřily jejich znalosti a dovednosti v oblastech lexikálně-gramatických a také z hlediska poslechu a porozumění textu. Poté následovala konverzace na jedno z vylosovaných témat (samostatné mluvení a popis obrázku k tématu). Nakonec bylo zařazeno improvizované řešení jazykových situací (story-telling).

Student s nejvyšším počtem dosažených bodů – Jiří Novák (IT-3) postupuje do okresního kola, které se bude konat 20.3.2023 na půdě GJP Slavičín. Na stupních vítězů skončil ještě Dominik Prachař (IT-1) a David Fečo (IT-2).

Ve čtvrtek 2. března 2023 se studenti maturitních ročníků gymnázia i soš zúčastnili divadelní přehlídky „Valašské křoví 2023“ v budově Sokolovny ve Slavičíně. Tentokrát shlédli představení, které vycházelo z klasického díla české literatury „Ostře sledované vlaky“ autora Bohumila Hrabala. Děj popisoval příběh nesmělého nováčka, který se zaškoluje na výpravčího na malé české železniční stanici v roce 1945. Velký prostor byl věnován především citovému dospívání hlavního hrdiny a také přesné charakteristice jednotlivých postav objevujících se v příběhu. Členové spolku Divadlo Radar/Hrobeso Praha podali žákům příběh velmi srozumitelně a přitom zábavně a neotřele, takže na konci herce vyprovázel velký aplaus obecenstva a příznivé reakce všech zúčastněných.

P.A.R.K Cambridge exam centre - Autorizované centrum zkoušek Cambridge EnglishSCIO - certifikát pro školy - GJP a SOŠGymnázium Dubnica nad Váhom - partnerská školaEvropské strukturální fondyNadace Jana Pivečky ve SlavičíněMěsto SlavičínRegionální rada regionu soudržnosti Střední Morava